אשרי וטוב לך, מצאת את הנפש התאומה, החיים מתגלגלים והופ מהמורה בדרך, אוי סיבוב מסוכן עשינו פה בזוגיות. ואז עולות הספקות והתהיות:
האם זו אכן הנפש התאומה שלי?
האם אני רוצה להמשיך בחיי בצורה כזו?

התהיות והספקות הן חלק מחיינו ולעיתים הם החלק הטוב, הם שומרים עלינו ערניים וחיוניים, החוכמה זה לאן אנו לוקחים אותן וכיצד מפיקים מהן את המיטב.

כאן מגיעה ההשפעה של המנהיגות שבך, כיצד יש לחשוב, להרגיש ולפעול (ע"פ שיטת שלושת הרבדים) בצורה הנכונה ביותר הן לשימור הזוגיות והן לסיומה – העיקר, פעולה אשר תמנע פגיעה במי מבני הזוג. 

בסיפור האישי שלנו, עמדנו, ולא אחת, בדילמה האם לשמר את הזוגיות או לסיימה. החיים הציבו בפנינו אתגרים כלכליים, בריאותיים ועוד. החלטנו להנהיג את הזוגיות לשיתוף, אחווה, חיזוק האחד את השני ברגעי המשבר שחווינו ותמיכה הדדית. בדיעבד למדנו כי רבים הזוגות אשר לא יכלו למשברים כפי שאנחנו חווינו ופרקו את הזוגיות. 

מה סוד המנהיגות לזוגיות שלנו? כפי שקיים ברמה האישית קיים ברמה הזוגית. קודם כל הפנמנו כי ישנו אתגר או מכשול אותו עלינו לצלוח, היינו מודעים למכשול ולקחנו אחריות אישית וזוגית תוך שימור שלושת הרבדים האישיים והזוגיים. הקפדנו שכל אחד מהרבדים מחוזק ומתחזק. כאשר מצאנו חולשה או התרופפות באחד מהרבדים, אם ברמה האישית או הזוגית, פעלנו יחד ולחוד על מנת לחזק את הזוגיות. 

אז מה הם שלושת הרבדים בזוגיות? 

רובד מנטאלי – תמיכה הדדית בעת קושי ודכדוך, חיזוק הביטחון העצמי האישי ומכאן חיזוק הביטחון הזוגי ופיתוח חוסן נפשי זוגי. 

רובד פנימי – שמירה על הרגלים וסיוע האחד לשני על מנת לשמר את הבריאות מתוך הבנה שנפש בריאה קיימת בגוף בריא ומכאן בנינו את החוסן זוגי פנימי. 

רובד חיצוני – שמירה על שפה נקייה גם בעת משבר וקושי, הקפדה על הנראות והחזות הזוגית, כך נבנה חוסן זוגי חזותי. 

העשייה היא של שני בני הזוג ולכן חשובה השתתפות שני בני הזוג.

לפגישה ראשונית ללא התחייבות לחץ כאן 

בהמשך העמוד ניתן למצוא מספר טיפים לטיפוח ושימור הזוגיות, בהצלחה.